Botox

Podanie toksyny botulinowej to obecnie najpopularniejsza, najszybsza i najbardziej skuteczna metoda redukcji zmarszczek mimicznych, które pojawiają się w wyniku powtarzających się skurczów mięśni twarzy. To metoda sprawdzona i bezpieczna w rękach doświadczonego specjalisty z zakresu medycyny estetycznej.

Bardzo istotne jest stosowanie wyłącznie preparatów toksyny botulinowej najwyższej jakości, mających rejestracje w UE ( BOTOX, AZZALURE ). Zabiegi dobierane są w sposób indywidualny, tak, aby uzyskać jak najlepszy i najbardziej naturalny efekt.
Toksyna botulinowa powoduje zaburzenie przekazywania impulsów nerwowych do mięśni, mięśnie ulegają rozluźnieniu, a zmarszczki wygładzają się. Proces ten widoczny jest na skórze po kilku dniach od podania botoksu.

Zastosowanie w celu usuwania zmarszczek mimicznych, do których należą: „kurze łapki”, zmarszczki między brwiami (lwia), zmarszczki poprzeczne czoła, ukośna zmarszczka na górnej części nosa, podniesienie opadających powiek (mefisto).
Wielu klientów przy pierwszym zabiegu martwi się o wygląd tuż po podaniu botoksu, czy różnica w wyglądzie będzie od razu widoczna, jednak działanie toksyny botulinowej zaczyna być widoczne dopiero po 3-7 dniach, dlatego możemy dyskretnie pozbyć się problemu zmarszczek mimicznych nie wzbudzając podejrzeń otoczenia. Zaburzenie pracy mięśni mimicznych utrzymuje się kilka miesięcy, zwykle okło 6. Ich czynność powraca stopniowo, w miarę regeneracji zakończeń nerwowych. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny.

Klienci wielokrotnie zastanawiają się czy to już czas na pierwszy zabieg, od jakiego wieku powinni zacząć poddawać się podaniu toksyny botulinowej. Wiek jednak w tym przypadku nie stanowi tak istotnej kwestii jak indywidualna mimika twarzy klienta.

W czasie naszej pracy spotykamy się zarówno z klientami dwudziestokilku letnimi, u których zabieg jest już niezbędny ze względu na bogatą mimikę twarzy jak i czterdziestolatkami, którzy mogą jeszcze trochę poczekać na podanie botoksu. Musimy jednak pamiętać, że głębokie, utrwalone bruzdy mimiczne wymagają podania nie tylko toksyny botulinowej, jak i później kwasu hialuronowego w celu wypełnienia bruzd. Tak więc zabieg podania toksyny botulinowej powinien być wykonany na tyle wcześnie aby zmarszczki mimiczne nie przekształciły się w głębokie bruzdy, co znacznie zmniejszy koszt zabiegu, zniweluje negatywne odczucia klienta i polepszy efekt.