Drenaż limfatyczny twarzy

drenaż limfatyczny twarzyWspomaga oczyszczanie tkanek z toksyn. Działa oczyszczająco na skórę. Po masażu trzeba jednak pamiętać, aby po takim zabiegu przyjmować zwiększoną ilość wody (minimum osiem szklanek dziennie). Wtedy organizm będzie w stanie wypłukać i pozbyć się zalegających w ciele toksyn. Zwiększone krążenie krwi i limfy wywołane masażem wiąże się także z poprawionym transportem korzystnych substancji odżywczych w tkankach twarzy.

W medycynie estetycznej stosuje się drenaż limfatyczny także w nieco innym celu. Może być to zabieg wykonany po urazie lub operacji, zmniejszający obrzęki, siniaki i krwiaki, oraz przyspieszający ich wchłanianie. Taki rodzaj masażu twarzy działa na obrzęki limfatyczne, pourazowe oraz pooperacyjne. Obrzęk limfatyczny to inaczej zastój chłonki, wywołujący stan zapalny wewnątrz skóry. Obrzęk i towarzyszący mu stan zapalny można zmniejszyć dzięki odblokowaniu przepływu limfy. Drenaż limfatyczny stosowany jest pomocniczo, tak jak kompresoterapia. Drenaż może być wykonywany także jako zabieg przed planowaną operacją. Ma on wtedy na celu wzmocnienie tkanek. Po kilku (2-3) drenażach można się zorientować, jaki charakter mają obrzęki na twarzy. Jest to więc także pośrednio metoda diagnostyczna.

Drenaż limfatyczny poprawia ogólny wygląd twarzy. Zmniejsza obrzęki, siniaki i krwiaki, a także nieźle radzi sobie z cieniami i workami pod oczami. Zmniejsza też obrzęki wywołane chorobami zatok. Lepsze ukrwienie, sprawniejsze dostarczanie tlenu i składników odżywczych do skóry i pozbywanie się toksyn mają bardzo dobry wpływ na ogólną kondycję skóry. W efekcie po zabiegu twarz wydaje się młodsza i promienna