Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii polega na wprowadzaniu dwutlenku węgla pod skórę klienta metodą iniekcji. W zależności od sposobu podania, czyli doboru długości igły, kąta podania, ciśnienia gazu i innych czynników, uzyskujemy różne rezultaty: rewitalizacji skóry, wyrównania kolorytu, liftingu twarzy, poprawy jędrności skóry powiek, rozjaśnienia worków pod oczami, podkreślenia konturu twarzy, redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, rozstępów i blizn.

Podawany dwutlenek węgla jest gazem medycznym lub laboratoryjnym. Karboksyterapia likwiduje lub zmniejsza problemy oraz defekty związane z zaburzeniami mikrokrążenia, wykorzystywana jest więc także profilaktycznie dla zmniejszenia problemów naczyniowych, takich jak teleangiektacje lub weneangiektazje. Karboksyterapia nie jest metodą zamykania naczyń krwionośnych, jednak pobudzając mikrokrążenie powoduje, że zmiany nie postępują dalej.

Metoda karboksyterapii zyskuje coraz większą popularność nie tylko ze względu na wysoką skuteczność, jak również brak możliwości wystąpienia alergii czy niewielkie ryzyko powikłań pozabiegowych, oraz prostotę wykonania zabiegu i krótki czas jego trwania. Dwutlenek węgla występuje naturalnie w naszym organiźnie, ponieważ oddychamy. Fenomen karboksyterapii polega na dwóch drogach, po pierwsze podany dwutenek węgla mocno stymuluje mikrokrążenie w organiźmie, po drugie mózg dostaje sygnał o obecności dwutlenku węgla poza układem oddechowym, co odbiera jako wystąpienie martwicy tkanek. Pobudza wię wszystkie instrumenty obronne w naszym organiźmie do regeneracji komórek.

Zabieg bardzo lubiany przez klientów ze wzglęgu na osiągane rezultaty i szybkość wykonania.