Lipoliza iniekcyjna

Metoda lipolizy iniekcyjnej, stanowi dziś doskonałą alternatywę dla tych wszystkich, którzy z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej odczuwają dyskomfort, a mimo wszystko nie chcą, lub nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest odsysanie tłuszczu (liposukcja).Lipoliza iniekcyjna polega na iniekcji fosfatydylocholiny, w połączeniu z inną, dobraną w zależności od potrzeb klienta substancją, w określone partie ciała w celu redukcji tkanki tłuszczowej.  Znieczulenie zazwyczaj nie jest konieczne. Nie uszkadza błon komórkowych, tylko rozpuszcza nagromadzony w komórkach tłuszcz.

Tłuszcz jest usuwany z ciała naczyniami limfatycznymi, przechodzi przez wątrobę i zostaje wydalony z kałem. Nie dostaje się natomiast do krwi. Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu (lecytyna) stosowany w medycynie od dawna w celu leczenia zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Podana do tkanki tłuszczowej powoduje rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych, metabolizm tłuszczu zostaje przyspieszony dzięki domieszce karczocha lub L-karnityny. PPC pozyskiwana jest z ziaren soi zawierającej lecytynę.

Jest stosowana w medycynie od około 30 lat, do tej pory nie zanotowano przypadków toksyczności ani wpływu teratogennego. Jest to jedyny, oprócz liposukcji zabieg, który na trwale niszczy komórki tłuszczowe. Inne zabiegi mogą w widoczny sposób zmniejszać obwód ciała, jednak polegają jedynie na obkurczeniu komórek tłuszczowych, które po czasie wracają do stanu pierwotnego.

Lipolizę wykonuje się na podbródku, ramionach brzuchu, ''boczkach'', plecach i ''bryczesach ''- to najskuteczniejszy, nieoperacyjny sposób redukcji niechcianego tłuszczu