Masaż kosmetyczny

masażDziałanie masażu kosmetycznego jest bardzo korzystne dla skóry twarzy i szyi. Skóra zostaje oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka, otwarte pory wydzielają zużyte produkty przemiany materii. Skóra zostaje pobudzona i odżywiona przez krew i limfę. Po serii ok. 10 zabiegów masażu drobne zmarszczki znikają a głębsze znacznie się zmniejszają.

Masaż kosmetyczny działa również relaksująco i odprężająco oraz pozwala się pozbyć się zmartwień. Dlatego masaż kosmetyczny regeneruje naszą skórę, a także duszę, uroda jest przecież w ogromnym stopniu odzwierciedleniem wnętrza człowieka.

Masaż kosmetyczny wykonuje się dla wygładzenia, ujędrnienia, uelastycznienia tkanki skórnej i podskórnej ,często z zastosowaniem preparatów wspomagających mechaniczne działanie masażu. Wspomniany efekt uzyskuje się poprzez usprawnienie krążenia powierzchniowego, tym samym lepsze odżywienie skóry, oraz wzmożenie jej napięcia. Poprzez przyspieszenie złuszczania zrogowaciałych m martwych warstw naskórka, niniejszym udrożnienie przewodów gruczołów skóry i usprawnienie ich funkcji.

Jak wszystkim wiadomo mięsień nieużywany ulega zanikowi, tak samo dzieje się z mięśniami twarzy. Każdy z nas wie jak ciężko zmobilizowac się, aby zacząć ćwiczyć na siłowni, basenie, areobiku, czy utrzywywać stale inną formę aktywności fizycznej, która trzymałaby nasze mięśnie w formie. Trudno, ale wykonalne, natomiast odnosnie mięśni twarzy, które również z czasem ulegają osłabieniu, nie jesteśmy praktycznie w stanie wyćwiczyc je samemu, dlatego potraktujmy masaż kosmetyczny w naszym salonie jako swoistą siłownię dla mięśni twarzy.