Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest metodą stosowaną od lat w celu miejscowego leczenia zmian chorobowych lub ich profilaktyki. Zabieg o skuteczności potwierdzonej wieloma badaniami i opinią klientów.
Podstawowym problemem w kosmetologii jest przechodzenie substancji aktywnych wgłąb naskórka. Nawet najbardziej skuteczne składniki pielęgnujące nie są w stanie przeniknąć tak daleko, aby wywrzeć skuteczny i trwały wpływ na wygląd i poprawę naszej skóry. Mezoterapia igłowa rozwiązuje ten problem. Zabieg polega na podawaniu małych ilości substancji leczniczej punkt po punkcie na określonym obszarze ciała za pomocą iniekcji (wkłucia). Preparat leczniczy podawany jest dokładnie tam gdzie powinien się znaleźć. Problem bariery naskórkowej znika. Zabieg wykonuje się dwoma technikami: metodą ''na pache'' i metodą depozytową., nierzadko dołączając mezoterapię mikroigłową przy użyciu dermapena. Pierwsza z nich polega na wykonaniu dużej ilości mikronakłuć i jednoczesnym podaniu preparatu, druga na mikrowstrzyknięciach preparatu pod skórę. Gęste nakłuwanie skóry cienkimi igłami ma samo w sobie działanie stymulujące na produkcję fibroblastów, mózg dostaje sygnał o uszkodzeniu skóry i natychmiast zwiększa regenerację w wybranym rejonie.

Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy hamowanie reakcji wolnorodnikowych.

Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań klienta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 serie w roku.

Ze względu na możliwości i efekty końcowe mezoterapia jest jednym z podstawowych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej i kosmetologii.

Wskazania do zabiegu: odmłodzenie i poprawa wyglądu skóry, redukcja zmarszczek, redukcja przebarwień, odmłodzenie owalu twarzy, przywracanie napięcia i elastyczności skóry, likwidacja rozstępów i blizn, zahamowanie wypadania włosów i ich wzrost, redukcja cellulitu, niwelowanie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej.