Oczyszczanie manualne

Zabieg oczyszczania manualnego wykonujemy zarówno na twarzy, jak i skórze szyji, dekoltu i pleców, zabieg ma na celu usunięcie zaskórników oraz zamknięcie gruczołów łojowych. Zabieg oczyszczania twarzy to najszybszy sposób na przywrócenie cerze świeżości i czystego wyglądu. Polecany jest szczególnie dla osób, które mają problemy z zaskórnikami, porami oraz borykają sie z trądzikiem.

Zabieg oczyszczania skóry twarzy przyczynia się do usunięcia zrogowaciałego naskórka, bakterii, środków chemicznych, pozostałości makijażu, zaskórników, a przez to ułatwia penetrację składników aktywnych zawartych w preparatach oraz zapobiega pojawianiu się nowych zanieczyszczeń i stanów zapalnych.

Zabieg oczyszczania polega na manualnym usunięciu zawartości zaskórnika. Najpierw przygotowuje się skórę za pomocą maski rozpulchniającej z wapozonem, lub naświetlania czerwonym światłem, w zależności od oceny skóry i potrzeb klienta. Następnie kosmetyczka wyciska ręcznie lub przy pomocy łyżeczki unny zawartość zaskórników. Sam zabieg musi być wykonany zdezynfekowanymi narzędziami, w rękawiczkach przy zachowaniu maksymalnej sterylności.

Po zabiegu należy skórę uspokoić prądem D'arsonvala o działaniu silnie dezynfekującym i zamykającym pory oraz nałożyć maską łagodzącą lub nawilżającą skórę. Warto wprowadzić ampułkę za pomocą ultradzwięków oraz zastosować preparaty antybakteryjne.

Po zabiegu skóra jest oczyszczona,usunięte zostają martwe komórki, liczne zaskórniki, drobne prosaki, efekty po zabiegu lub serii zabiegów to odblokowanie ujść gruczołów łojowych, rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu, ograniczenie wydzielania sebum, zmatowienie tłustych partii twarzy, nawilżenie i wygładzenie.