Zabiegi pielęgnacyjne z użyciem kwasów

Kwasy wykorzystywane są w kosmetyce od kilkunastu lat. Studio Qualite posiada w swojej ofercie paletę profesjonalnych preparatów kosmetycznych wykorzystujących moc kwasów kosmetycznych, jak i silnych kwasów estetycznych, które z powodzeniem stosujemy w naszych firmowych zabiegach kosmetycznych.

 

Preparaty kosmetyczne na bazie kwasów działają we wszystkich warstwach naskórka:

  • jako piling organiczny - przyspieszają złuszczanie i usuwanie obumarłych komórek naskórka
  • obficie i równomiernie nawilżają skórę
  • doprowadzają do naturalnej równowagi w skórze
  • wzmacniają strukturę kolagenu skóry oraz przyspieszają jego syntezę
  • zmniejszają zmarszczki powierzchniowe i poprawiają elastyczność skóry
  • oczyszczają i zwężają rozszerzone pory
  • rozjaśniają lub usuwają plamy pigmentacyjne
  • pomagają w usuwaniu problemów zanieczyszczonej skóry trądzikowej
  • pomagają w usuwaniu problemów wszystkich rodzajów keratoz: po oparzeniach, urazach, blizn potrądzikowych

Skuteczność preparatów z kwasami zależy od rodzaju kwasów, ich stężenia i wartości pH preparatu.

Podczas konsultacji informujemy klientkę o rodzaju dobranego kwasu i i koniecznej ilości zabiegów, która jest uzależniona od rodzaju, grubości skóry i danego problemu. Niezbędnych jest kilka zabiegów, wykonywanych co 7, 10 dni, lub co miesiąc, w zależności od danego kwasu, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Dla każdego klienta zakładamy kartę, w której notujemy zabiegi, uwagi i reakcje skóry.
Przed przygotowaniem planu zabiegów w salonie należy wykonać fachową analizę skóry, określić typ i jej grubość oraz dobrać odpowiedni, 14-dniowy program stopniowego przygotowywania skóry do zabiegów z preparatami kwasowymi.

Najlepszy czas do przeprowadzania zabiegów z preparatami zawierającymi kwasy to okres od jesieni do wczesnej wiosny, ponieważ w czasie używania preparatów z kwasami skóra jest cienka i wrażliwa na działanie promieni słonecznych, klientci nie powinni wystawiać skóry na działanie słońca i obowiązkowo stosować wysoką ochronę UV.
Po seri zabiegów z użyciem kwasów skóra jest równomiernie i głęboko nawilżona, przez odnowienie i stymulację produkcji kolagenu wyjątkowo elastyczna i nie traci potrzebnej wilgoci, gładka i odmłodzona, zmarszczki są mniej widoczne,w naturalnej równowadze hydrolipidowej, jaśniejsza, rozświetlona i świeższa, ze względu na usunięcie przebarwień.

Do zabiegów używamy kwasów o różnych stężeniach, od 30 do 80 procent, w zależności od wybranej procedury zabiegowej, spodziewanego efektu i problemu, z którym dana klientka przychodzi. Polecane przez nas kwasy to kwas migdałowy, pirogronowy, szikimowy, glikolowy, salicylowy, laktobionowy, frost peel, czyli zabiegi z użyciem niezwykle mocnego kwasu TCA. Kwasy aplikowane są indywidualnie, jeden rodzaj, lub kilka kwasów mieszamy podczas jednego zabiegu, dla osiągnięcia spodziewanego rezultatu i zadowolenia klienta oraz nakładane warstwowo dla wzmocnienia działania.